PİNG PROBLEMİ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Language sections

• PİNG PROBLEMİ

Merhaba Arkadaşlar,

Son dönemlerde yaşadığım ping sorunları ve bazı ülkelerdeki ping iyileştirilmesi ile alakalı kafama bazı sorular takılıyor ve bir kaç soru sormak istiyorum,

Öncelikle,

Bir süre önce (2-3 ay) Fiber 24 Mb internet bağlantım ile, ki ilk kez fiber deneyimim olmuştu oyun içerisinde 40-55 ping arası bir performans alıyordum ve bu çok büyük bir mana taşıyor :) ,Ne olduysa tarih olarak sadece belirtmek istiyorum Amerika Server açıldıktan sonra yapılan güncellemeler ile birlikte belirli bir süre 1-2 hafta yada daha fazla bir süre 100-150 ping ile oyunu oynamak zorunda kaldım,bir şekilde düzeltildi gibi gözüktü yani 70-90 arası bir ping almaya başladım,Bu da oyun içinde büyük ve ters etki yaptığını dile getirmek istiyorum.1 aydan fazla süredir net hızımı değiştirdim 100 MB net hızı ile oyuna bağlanıyorum Aldığım ping yine aynı 70-90 arası.

Diğer bir konu,

Bildiğimiz üzere oyunda çoğunluk gösteren bir kaç büyük ülkeden bağlanan yoğun oyuncu grupları var , Alman oyuncular serverların almanya'da olmasından dolayı 0-24 ping ile oyun oynayabiliyorlar bu konu ile bir sıkıntımız yok,Fakat Daha önceleri 60-80 ping arası oynuyan bazı ülkerin oyuncuları şimdilerde 24-32 ping ile oyun oynuyorlar ve bu genelinde mevcut,Fransa oyuncuları 60-70 ping ile oyun oynarken şuan 24-32 ping ile oynuyorlar Fransa,Almanya'nın komşu ülkesi peki bir birlerine çok yakınlar.60-70 ping ile oynadıkları zaman sorun neydi? Rusya oyuncuları bile 50 pingin üstüne çıkmıyor (bireysel bağlantı problemleri olanlar hariç) Kanada ülkesinden bağlanan oyuncular bile türkiye deki oyunculardan daha iyi ping alıyor .Son dönemlerde her ne yapıldı ise Türkiye oyuncularının ping sorunu yaşamasına neden olmuştur.Ülkemizin alt yapısında sıkıntı olduğunu Düşünen/söyleyen oyunculara böyle bir durumun olmadığını'da avrupadaki çoğu ülkeden bile daha kaliteli bir alt yapımızın olduğunu'da belirtmek istiyorum.

Ticket açıyoruz düzeltileceği söyleniyor hep umuyoruz bekliyoruz :/

İyi oynayan ve oyundan iyi anlayan oyuncular için ping büyük bir farktır,iyi bir oyun bilgisayarının etkisi kadar. Ping'de önemli bir silah tır.

Saygılarımla

Teşekkürler/İyi Çalışmalar
      rifleX
      :growup:
    • Ne yapılıyorsa her zaman oyunu iyileştirmek adına yapıldığına inanıyorum,Fakat bazen ters etki yapabiliyor yada beklenilen etkiyi göstermeyen işler ortaya çıkabiliyor.Bir tarafı düzeltmeye çalışılırken daha kötü bir hal alabiliyor.Zaten Türk GM ler olmasa konu bile açmam onların sıkıntılarımızı ilettiklerine inanıyorum. Diğerleri respect diyip kapatıyorlar :D
      rifleX
      :growup:
    • Türk GM'ler yıllardır kahrımızı çekiyor. Onlara sert sözler bile sarf ettik. Ama aile olma bilinciyle hep sakin kalmayı tercih ettiler. Onların yaptığı iş herkesin kaldırabileceği bir ortam değil. Eminimki onlar bizden daha çok istiyorlar sorunsuz bir oyun. Çünki oyun nekadar sorunsuz olursa GM'lerin kafası'da bir okadar rahat olur. :gamer:
    • rifleXe wrote:

Konuyu sallayan olmamış

Andios wrote:

Merhaba,

Şuana kadar oyunculardan elde ettiğimiz bilgileri geliştiricilere ve sistem yöneticilerimize ilettik. Onlar sorunun kaynağını araştırıyor ve buna kalıcı çözümler üretmek için çalışmalarına devam ediyor. Mümkün olan en kısa sürede sorunu çözüme kavuşturacağız.

Anlayış ve sabrınız için teşekkürler.