Zbugowane postaci, jak z tym problemem poradzili sobie twórcy koreańskiej wersji gry? [Zapraszam do dyskusji]

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Language sections

• Zbugowane postaci, jak z tym problemem poradzili sobie twórcy koreańskiej wersji gry? [Zapraszam do dyskusji]

Witam,

Tak jak już wyczytaliście z tematu tego wątku, będziemy mówić o zbugowanych hitboxach postaci i o tym w jaki sposób zostało to rozwiązane przez twórców koreańskiej wersji SF2. Na załączonych filmach widać że oni (tu: gracze których oczami obserwujemy grę), nie strzelają do ani jednej: mamby, sakury, eagle'a, REMY, itd... Po prostu widzą przeciwników ze skinem atrapy treningowej, dzięki temu przy okazji utrzymują w miarę stabilne FPSy bo komputer nie musi generować tekstur tych wszystkich postaci. Zauważcie że postaci ludzi w swoim teamie widzą normalnie, ale oponentów już nie. Co według mnie jest fair i tak po prostu powinno być w S.K.I.L.L od początku. A wy jak myślicie czy takie rozwiązanie sprawdziło by się w S.K.I.L.L? Oraz pytanie do Adminów i Modów czy w przyszłości pojawiłoby się coś takiego w naszej wersji? Zapraszam do argumentowalnej, kulturalnej i konstruktywnej dyskusji, pozdrawiam serdecznie :).

1.

2.

3.

4.
    • Witam,

Odnośnie tekstur postaci, nie sądzę żeby brak skórek postaci w przeciwnej drużynie miał jakikolwiek wpływ na wydajność gry ponieważ załadowanie kilku tekstur więcej nie zrobi wielkiej różnicy, jest to tylko udogodnienie dla graczy. Wiele razy przewijały się pytania dotyczące tego czy coś zostanie dodane do gry. Niestety, nie możemy udzielić informacji na ten temat. Jak wszyscy wiemy koreańska wersja gry wybiega naprzód więc być może w przyszłości zostanie to zaimplementowane, nie wiadomo tylko kiedy.
      Ogólnie pomysł jest zdecydowanie dobry dla graczy którzy cenią równą rozgrywkę :)

Z poważaniem,
      Lereth
    • Jak dla mnie pomysł bomba :) i tak powinno być , również moja dziewczyna grajaca w to mnie w pełni popiera. I w tym temacie dodam tylko od siebie ze widać jak specjalnie nasze kochane służby skilla ignorują to i sie wymigują od naprawienia hitboxów, nie raz irytowało mnie jak strzelisz soczyście przeciwnikowi w głowę czy nawet gdziekolwiek a jego zas... skin to hitbox który kosztuje przykładowo 999 cash. Dodając takie nieuczciwe skiny zarabaija na tym niemiłosiernie bo każdy gracz kocha mieć jakaś przewagę. Hitboxy znikną jedynie wtedy gdy przynajmniej 80 % graczy przestanie w to grac właśnie z tego powodu. Teraz admini i moderatorzy wciskaja nam proste bajeczki ze "w przyszłości , kiedyś " to wprowadzą owszem może i tak ale jak na tym już zarabiać przestana
      Powiem krótko
      Jezeli hacki służą do zyskiwania przewagi i są nielegalne to czemu Hitboxy również nie sa naprawione skoro są nieucziwą (legalna bo za cash ) przewagą ?
    • Witam,
      jak zapewne wie każdy - każda wersja gry różni się od siebie, czyniąc ją niepowtarzalną i unikalną. Twórcy koreańskiego S.K.I.L.L.'a (jak już ujął to mój przedmówca - @Lereth) mocno wybiegają naprzód, jednak czy to jest mądre posunięcie? Możliwe, że tak, jednak coraz częściej spotkać się można w Internecie na ciągłe narzekanie Koreańczyków na nadmiar przedmiotów w ItemShopie. Tamtejsi wydawcy nie usuwają starych rzeczy, czyniąc grę typową pod pieniądz. Za chwilę będziecie pisać, że GameForge robi podobnie bądź tak samo. Jednak powiem Wam szczerze, że S.K.I.L.L. jest to gra, która jest jedną z nielicznych gier tego wydawcy (o ile nie jedyną), w której liczy się umiejętność, precyzja, refleks i dobra strategia, a nie przedmioty, które można zakupić w sklepie za realną walutę. Co prawda - możecie mieć rację z tym, że koreańska wersja ma dużo pozytywów jeśli chodzi o te Wasze "hitboxy", jednak spójrzcie na to z innej perspektywy. Problemy z łączem występują nadal, jednak nie aż tak bardzo, jak na początku tego roku. Transmisja danych do Waszych dostawców Internetu od serwerowni gry musi umożliwić "przejście" kilku tysiącom graczy w trakcie niecałej jednej sekundy. Stąd powstają spadki FPSów, kiedy nagle serwer wszystkich wpuszcza po dane. Co za tym idzie - małe lagi, które są przyczyną takich sytuacji, jak wyżej opisana. Skiny są dodatkiem, które dodają profity posiadaczowi, jednak tutaj liczy się umiejętność i celność, a nie chybił-trafił. Być może ta aktualizacja zawita także i do nas, jednak przeczuwam, że to daleka przyszłość.

Pozdrawiam,
      Reverse
      Administrator Forum
    • Precyzja w skillu ciezko kiedy serwery gry sie wieszaja albo trafi sie goscia w glowe , a on jakgdyby nic sie otrzasnie i nas zabije biegnac dalej ze swoim skinem ^^
      Prawie codziennie ktos w mambie lub eaglu tak robi na tdm jakos mozna przezyc to , bo sie szybko zrespic idzie i dobic , a gorzej na blastingu czy seizurze i kd nam spada przez blad gry , ktora zarejestrowala to inaczej , niz my widzielismy na swoim monitorze. Tak samo z zabijaniem przeciwnikow kiedy ten jest za sciana , a my nadal go widzimy przez co wiekszosc graczy wyzywa nas od hackerow czy lagerow mimo dobrego pingu.

Moglibyscie jeszcze zalatac lub calkowicie zmienic anti cheata i pare serwerow dodatkowych postawic i gra by chodzila lepiej pewnie.
    • Pan

ItsMyLifex33 wrote:

Wedlug mnie na pewno dobre rozwiazanie , ktore powinno byc wprowadzone , bo niekiedy jest nie mozliwym trafic glowe kogos w mambie czy eaglu.
      Ma całkowitą racje
      Nic tylko wykręcacie się wszyscy bo na tej niesłusznej przewadze skinów jest nie mały zarobek tylko po co udawać głupiego ?
      Dobrze wiecie ze przez takie zachowania odechciewa się tej gry i idzie się do konkrecji

Aha i jeszcze jedno
      Już się przekonałem jak bardzo admini maja wywalone na nasze problemy z gra...
      w moim przypadku było to tak iż zwykły użytkownik potrafił pierwszy po paru godzinach odpisać a admin zorientował sie dopiero po 2 dniach żenda. Pewnie zaczniecie go bronic ze dużo roboty wiele tego do ogarnięcia tymczasem jednak kiedy ja się niecierpliwiłem to oni zajmowali się wyliczaniem do 1000 nawet priva nie odpiszą ... taka to gra i tacy to jej przedstawiciele

The post was edited 1 time, last by Novix95: Coś sie przypomniało ().

• Ja to juz mam dosc po prostu podwojne majory biegaja ze snapzem potem wchodza na swoje multi i jeszcze bezczelnie szepcza mi w grze , ze czekaja na bana , a tu nic 0 bana mimo reportu po prostu wy.. po calosci , wiec to chyba czas konczyc , bo to smieszne sie robi podwojny major ze snapzem boostujacy swoje kd i to gosc z Francji jak caly jego klan tu przyklad video , ktore pewnie olali admini jak zawsze :)

Wiec tak trzymac , bo anti cheat w tej grze w ogole nie dziala , a gosc sie tylko smieje i robi multi konta i boostuje sobie lvl jak i kd ^^ Przykladem sa te 2 video to jeden gracz , ktory sie uwzial na mnie i zawsze kiedy jest w grze mnie spawn killuje , a kiedy typa wyp.. z pokoju nagle spokoj nic sie nie dzieje , wiec wniosek jest jeden to byl on proste jak je.. ale nadal zero bana mimo pogwalcenia Regulaminu , ktory zakazuje multi kont smieszne i zenujace , a gosc gra dalej i nadal boostuje kd spawn killujac i udajac pro playera i wyzywajacego mnie na esl... i pewnie gral by esl ze swoim snapzem i mialby powod do dumy , ze wygral.

//Posądzanie graczy o używanie niedozwolonego oprogramowania jest zabronione więc usunąłem linki do filmów.
      Proszę zapoznać się z kodeksem forum - klik.
      Lereth
    • Novix95 wrote:

Pan

ItsMyLifex33 wrote:

Wedlug mnie na pewno dobre rozwiazanie , ktore powinno byc wprowadzone , bo niekiedy jest nie mozliwym trafic glowe kogos w mambie czy eaglu.
      Ma całkowitą racjeNic tylko wykręcacie się wszyscy bo na tej niesłusznej przewadze skinów jest nie mały zarobek tylko po co udawać głupiego ?
      Dobrze wiecie ze przez takie zachowania odechciewa się tej gry i idzie się do konkrecji

Aha i jeszcze jedno
      Już się przekonałem jak bardzo admini maja wywalone na nasze problemy z gra...
      w moim przypadku było to tak iż zwykły użytkownik potrafił pierwszy po paru godzinach odpisać a admin zorientował sie dopiero po 2 dniach żenda. Pewnie zaczniecie go bronic ze dużo roboty wiele tego do ogarnięcia tymczasem jednak kiedy ja się niecierpliwiłem to oni zajmowali się wyliczaniem do 1000 nawet priva nie odpiszą ... taka to gra i tacy to jej przedstawiciele
      Co do przewagi skinów, od kilku lat cały czas używam skórki Black Mamba. Nie zauważyłem żeby gracze mieli zbyt wielki problem aby mnie zabić. Samemu też nie mam problemu i w sumie jest mi to aktualnie bez różnicy czy dany gracz używa skina czy też nie. Co prawda mamba jest chudsza od podstawowych skórek co utrudnia trafienie lecz głowa jest takiej samej wielkości więc strzelanie headshotów jest tak samo trudne. W aktualnym wątku kilka razy pojawiło się pojęcie zepsutych hitboxów. Sam nie doświadczyłem sytuacji gdzie celując np. w głowę gracza posiadającego skórkę premium i strzelając (trafiając cel oczywiście) nie zaliczyło mi headshota. Czasem zdarzają się przypadki gdzie jestem na 100% pewny iż trafiłem lecz przeciwnik uszedł bez szwanku. Jest to najpewniej wina różnicy między tym co widzisz po stronie klienta a tym co widzi serwer. Skórki premium są opcjonalne i aktualnie dostępne do kupienia tylko za walutę premium a ich sprzedaż pozwala na utrzymanie serwerów. Gra która nie daje żadnego zysku nie byłaby opłacalna i wkrótce zostałaby zamknięta.
      Odnośnie reakcji administracji na Twój problem. Zważ na to, że nie jesteśmy maszynami. Potrzebujemy chwili odpoczynku i nie siedzimy 24 godziny na dobę przed komputerami. Nie rozerwiemy się więc każdy gracz musi poczekać na swoją kolej. Mówisz że zwykły użytkownik odpisał po paru godzinach, on nie ma tyle na głowie co my i czasem po prostu pomoże Ci szybciej, chociaż nie uda się to z "grubszymi" sprawami. Proszę o wyrozumiałość w tych sprawach.
    • Osobiscie poswiecam sporo czasu , bo z 2 godzinki na sam trening strzelania headow jak i roznych pozycji trudnych do trafienia , wiec da sie pogodzic z tym faktem , ze gosc w skinie przetrwal przynajmniej jest motywacja by grac jeszcze lepiej.

Tylko Lereth postarajcie sie o anti cheata najpierw blagam :)
      Najlepiej taki co bedzie sam banowal ulatwi wam to prace i przy okazji moglby dawac info kto dostal nagrode za dobre sprawowanie :)
    • Odpuszczam juz z tymi hitboxami... ale jak przedmówca stwierdził tak i ja twierdze nie da się grać na takich co biegają bezkarnie z hackami i się śmieją nam w twarz ze sa lepsi. Moim skromnym zdaniem trzeba by solidnie sprawdzić większość tureckich i włoskich klanów ale i nie tylko bo gram cw z bardzo dobrze zgranym klanem który ma nie mały poziom doświadczenia graczy i przyjdzie typowo cziterski mecz gdzie przykładowo przeciwnicy bronią obiektu a 1 z nich wszystko ugrywa. To ze strzela headshoot za headsootem to może nie jest powód do oskarżania od hackerów ale jak zawsze skanuje ściany gdzie my sie poukrywaliśmy i famasem przebija to co na treningu przebić się nie dało to już jest lekka przesada:( dodajcie jak kolega stwierdził program do auto banu lub weźcie rozsądny przykład z cs: go overwatch gdzie wysokim rangą zaufanym graczom którzy złożą podanie i po jej weryfikacji możecie przyjąć dając mu możliwość oglądania gry w której przykładowo gracze zgłosili kogoś minimum 3 razy w 1 meczu (oczywiście meczu klanowym) i taki to zaufany gracz wejdzie ogląda i stwierdza wysyłając wam potem albo nagranie albo raport z tego meczu po którym np macie pewność kogo zbanować. Dajcie sobie pomóc rozumiem was nikt nie może 24 siedzieć i się zajmować komputerem wiec od tego byli by gracze którzy w sercu maja dobro tej naprawdę fajnej gry :)
      Pozdrawiam
    • Ja również popieram panów u góry. Pare razy gdy graliśmy cw to na wyniku 9:1 typek się odpalił i 9:10 sobie wygrali. Moim zdaniem powinni bardziej zabezpieczyć grę przed wspomagaczami. a co do hitboxow to jestem tak średnio. Niby są złe ale można się przyzwyczaić. Trafiłem głowe black mambie lecz nie zaliczyło to ją po prostu dobiłem. :)
    • Btw Lereth blagam nie wyskakuj z kodeksem skoro nie jest on nawet przez Adminow przestrzegany , ktorzy nie potrafia rozdac zasluzonego bana. Dalem wam dowody , ale nie pali wam sie tego sprawdzic. Skoro tylko i wylacznie ja jestem spawn killowany i wyrzucilem goscia , ktoremu kd zaczelo wzrastac zbyt szybko jak na 12 killi z 0,5 do prawie 0.7 to cos nie halo. I kiedy ktos z tego klanu wchodzi na runde rowiez zaczynaja sie dziac cuda na kiju widze nie raz jak ludzie od nich z wh jawnie biegaja i nawet nie mam ochoty tego nagrywac , bo wiem , ze gosc bana nie dostanie od reki , a tylko utrudnia gre innym.

Takze to troche mnie rozsmieszylo , bo dowod jest w postaci video , wiec to nie jest oskarzanie tak na logike.
    • ItsMyLifex33 wrote:

Btw Lereth blagam nie wyskakuj z kodeksem skoro nie jest on nawet przez Adminow przestrzegany , ktorzy nie potrafia rozdac zasluzonego bana. Dalem wam dowody , ale nie pali wam sie tego sprawdzic. Skoro tylko i wylacznie ja jestem spawn killowany i wyrzucilem goscia , ktoremu kd zaczelo wzrastac zbyt szybko jak na 12 killi z 0,5 do prawie 0.7 to cos nie halo. I kiedy ktos z tego klanu wchodzi na runde rowiez zaczynaja sie dziac cuda na kiju widze nie raz jak ludzie od nich z wh jawnie biegaja i nawet nie mam ochoty tego nagrywac , bo wiem , ze gosc bana nie dostanie od reki , a tylko utrudnia gre innym.

Takze to troche mnie rozsmieszylo , bo dowod jest w postaci video , wiec to nie jest oskarzanie tak na logike.
      Lereth wspomniał o regulaminie forum, gdyż doszło do jego naruszenia. Co innego jest w przypadku regulaminu gry, gdzie wytyczne są zupełnie inne. W Systemie Support droga zgłoszeń jest bardzo pokrętna. Wystarczy, że nie ma podanej jednej informacji przez zgłaszającego i to już utrudnia pracę GMa przy rozpatrzeniu zgłoszenia. Nagrane filmiki przez Was, które są dołączane jako dowód w sprawie bardzo często są rozmazane, niewyraźne i ciężko jest cokolwiek zauważyć, jednakże Administratorzy Gry czuwają i bacznie przyglądają się zgłoszonym graczom (bez dowodu nie możemy ukarać innych graczy). Napisałeś, że wysłałeś wideo... Najwyraźniej było coś nie tak z Twoim nagraniem. Brakowało czegoś i po prostu dowód nie mógł zostać uznany jako prawidłowy.

Rozumiem Twoje rozgoryczenie postawą zespołu, jednak takie są zasady, których należy przestrzegać. Jeśli rzeczywiście uważasz, że był winny - i nawet jeśli my uważamy, że był winny, a nie posiadamy niepodważalnych dowodów, to niestety, ale nie możemy nic w tej sprawie zrobić poza bacznym obserwowaniem tego gracza.

Nie rozumiem jednak co miałeś na myśli pisząc, że Admini nie przestrzegają kodeksu. Podejrzewam jednak, że źle to ubrałeś w słowa, mając na myśli, że nie robią nic ze zgłoszonymi graczami, ale to przecież wyjaśniłem już dogłębnie wyżej.

Pozdrawiam,
      Reverse
    • Moim skromnym zdaniem zmiana skinu przeciwników na domyślny jest trochę przesadzona, gdyż " problem " z trafieniem został wymyślony przez graczy którzy wmawiają sobie że takie postacie są nie możliwe do trafienia czy też " Tankują " każdy strzał nawet nie mając armoru. Ludzie wydają dużo pieniędzy aby mieć własną postać i móc się z tym pokazać ( czyt. zaprezentować ) kiedy sam profit EXP - SP nie wystarcza. Jednak po coś zostały wymyślone te postacie :)

Co do nie legalnego oprogramowania to nie jest takie proste jak mogło by się wydawać twórcy tych że oprogramowań ciągle łamią zabezpieczenia więc na ludzki rozum nie ma takich zabezpieczeń. To nie jest temat od tego, i myślę że Administracja robi wszystko żeby ukarać jak najwięcej graczy ale to nie realne jest ukarać ich wszystkich bowiem jest ich po prostu za dużo.
    • wymyślone ? widzę że jeszcze ci nie przyszło tak naprawdę przekonać się tego na własnej skórze gdzie 1vs1 i przeciwnik defuje bombę a ty idealnym strzale np w głowę z ukrycia celujesz ze snajperki i tu taki klops on zdefował ostatnie sekundy a ty pomimo że trafiłeś to przez skin nie zaliczyło choć było się pewnym i już w sercu radość z wygranej rundy ..
      A z hackerami jest prosta sprawa twórcy potrafią stworzyć tak skomplikowaną grę ale juz do porządnego współżycia z graczami oraz stworzeniu profesjonalnego programu do szybkiego bannowania na perma oczywistych hackerów to nie stworzą. Rozumiem czas, pieniądze itp ale skoro tylu graczy chce pomóc z cziterami to czemu nie zrobić coś ala overwach ? z cs go ?
    • Niestety nie spotkałem się z takim czymś, bo nie zwalam bez sensu wine nie trafnego strzału na najemnika przeciwnika, tylko na siebie że nie zrobiłem " ez " fraga.. Wmawiasz sobie to tylko po to aby nie przyznać się do błędu, prawda jest taka że normalną postać czy też najemnika jest tak samo łatwo trafić, phe nawet Delte czy Eagle jest łatwiej trafić niż przeciwnika bez najemnika.

Co do hacków to się z Tobą zgodzę, dema osoby reportowanej z gry były by jak najbardziej na miejscu, wraz z możliwością osądzenia owego gracza czy używał nielegalnych programów tzw. " wspomagaczy ".
      Kto wie może kiedyś tak będzie :)
    • Ja tego nie wmawiam inni też nie wiele osób zmyśla ?? to niedorzeczne to nie nasza wina że błędy teksturowe są przyczyna braku fraga owszem można i strzelić gdzie indzie nie w głowe ale bez przesady co napisałeś winić siebie za idealny namierzony strzał chyba wiem jak to zrobiłem każdy widział z drużyny nawet moja dziewczyna obok siedząca i kibicująca to chyba 2 osoby przed 1 ekranem nie maja złudzenia co ?? to nie jest zmyślanie bo próbujesz wmówić że ludzie maj fobie na punkcie tego nie! to jest prawda te skiny są do naprawy i tyle ... są często nieuczciwą przewagą a ty możliwe ze jesteś jakoś podejrzanie związany ze supportem i dlatego piszesz jak oni liczy się by kasa się zgadzała ...
    • Nie jestem " powiązany z supportem " piszę jak jest, znam bardzo dużo ludzi którzy nie mają z tym problemu, i ludzi którzy mają, rozumiem że jest to subiektywne odczucie i być może Tobie jest gorzej grać z takim przeciwnikiem, według mnie i wielu ludzi najemnik tak naprawdę nic nie zmienia z tym że Delta czy Eagle są " więksi " czyli łatwiej ich po prostu trafić. Idealny strzał to trafiony strzał, chybiłeś nic nie poradzisz co do tekstur myślę że są w porządku.