FPS Düşmesi ve LAG Sorunu

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Language sections

• FPS Düşmesi ve LAG Sorunu

MSI Afterburner yazılımı ile oyun içi değerleri kontrol ettiğimde oyun sürekli GPU kullanımı %0 düşüyor. Bu sorun genelde bellek kullanımı yetersiz kalır ise olur. Ama 8 GB belleği olan bir sistemde FPS 200 civarlarında gezerken bu %0 düşen GPU yüzünden 10-15 saniyede bir oyun takılıyor. Sorun oyundan kaynaklı yazıyorum. Bunun gerçekten çözülmesi lazım. Artık oyunda 30 dakika bile duramıyorum.

LAG sorunu zaten her zaman vardı. Hani sırf destek veriyoruz gibisinden gözüksün diye Haftada 1 kere sunucuyu 2-3 saat kapatıyor. Bir işe yarıyor mu? Hayır!
      Çünkü çok iyi biliyorlar. Oyunu oynayan %80 düşünmeden Tüketim toplumunun en alt kademesinde bulunan koyunların para yatırması kesilmiyor. Bu kesilmediği sürece sadece sunucuyu açık tutup, COD, CS:GO gibi oyunlarda önceden tutmuş haritaları oyuna uyarlayıp eklemekten ve Özel günlere ya da benzeri olaylar için silah skini eklemekten öteye gitmiyorlar.

Ne gerek var demi!

P2W'in öğelerin bu kadar az olduğunu bir oyunu öldürmek için bu kadar direnen bir firma daha görmedim. A...ra Games adlı şirket gibi ileride oyuncuların arzularını gerçekleştirmediğinizde olacakları çok iyi biliyorum. 1-2 sene sonra doğru düzgün Türk oyuncu kalmayınca ilk olarak Türkçe dil desteğini kaldırıp, Türkler için olan destek sistemlerini kaldıracaklar. Sonra forumda ona buna cevap yazan destek elemanların işlerine son verecekler. Sonra yabancı ülkelerde halen kendilerine para yatıran oyuncular için P2W'in öğelerini artırıp ya da hakikaten oyundan ilgi görmeyince oyunu komple kapatacaklar.

Ama GameForge bünyesinde barındırdığı çalışanların Game Forge gibi aç gözlü olduklarını düşünmeye başladım. Game Forge bunlara önerdiği şekilde davranıp hiçbir şekilde oyuncuya destek vermediklerini düşünüyorum. Hazır cevap hareket eden Akıllı telefonlardaki konuşan yapay zekadan farkları yok.
      Yağmur komünisttir; çünkü herkese eşit yağar. Rüzgar ise kapitalisttir zayıf olanı yıkar