OYUNDAKI HİLELER

Language sections

• merhaba oyuna hileler yüzünden uzun bir süre girmemiştim bir kaç gün önce oyunu tekrar indirdim ve hilelerin dahada arttıgını görüyorum şu ana kadar girdigim her odada hileci çıktı ve öyle böyle bir hile degil kendi takmını dahil spawn olur olmaz öldüren cinsten zaten oyuncusu iyice azalmış oyunun neden 1 kanaldan fazla oyuncu olmuyor neden hile konusunun üzerinde durulmuyor bu kadar zamandir neden anti cheat sistemi değiştirilmiyor anlamıyorum bu oyunun kapanmasını istemiyoruz ama oyun gözümüzün önünde gittikçe bitiyor ve buna kimse birşey yapmıyor şunu söylemek isterim xincode nin korumasını yaptıgı bütün oyunlarda hile hat safhada oyunun anti hile sistemini değiştirin ve yeni bir kanal oluşturun belli bir rütbeye gelemeyen oraya giremesin her gün bir sürü yeni hesap açıp oyunu yavaş yavaş bitiriyorlar raporlamakta çare olmuyor ayrıca her video çekin ticket atın gibi şeyler okuyorum bir oyuncunun görevi değil bunlar oyun mu oynuyalım yoksa her odada rastladıgımız hilecileri banlatmak için durmadan video çekip ticket mi atalım bu bir çözüm değil en kısa ve öz olanını söylüyorum warrock xincode deyken bitti aynı böyle her odada hileler vardı oyunu kapattılar farklı bir şirket aldı ve aldıgında ilk yaptıgı şey anti hile korumasını değiştirmek oldu ve şuan çok farklı durumda oyun bilmiyorum belki xincode yazılımını yapanlar tanıdıgınız dostunuz onları bırakmak istemiyorsunuz ama böyle devam ederse oyuncular sizi bırakıcak ve sf2 üzgünüm ki kapanıcak hile yüzünden bıraktıgım oyunu indirdim premium aldım vs şuan tekrar bırakıyorum indirdiğime pişman oldum..

• Bu tarz konular daha önce de açıldı forumda. Türk Gm'ler ve diğer gm'ler bunları raporluyo ancak herhangi bir gelişme yok.

Ağustos ayından beri 4-5 tane silahta bug var. Ticket attı yüzlerce oyuncu, herkese aynı cevap: ''Dragonfly'a bildirildi.''

Dragonfly ne yapıyo peki ? Kimse kusura bakmasın ama hiç bir şey yapmıyo. 6 aydır şu bug nasıl giderilmiyo ?

Buglu silahları utanmadan hala kapsül pazarında satıyolar. Acr çıkardım diye seviniyo oyuncular, bi bakıyolar silah buglu :)

Gameforge'nin şu an yaptığı şey kazanabildiği kadar para kazanmak oyun kapanana kadar. Şu an Yüzde 110 Happy Hour var, yakında yüzde 150'yi de bulurlar.

• Şahsen ben Gameforge bu oyun için umudu kestiğini düşünüyorum. Oyuna para yatıran saf bir grup için oyun sunucularını açık tutuyorlar. Yerinizde olsam bu oyunu salardım. İnsanlar hile engellemek için bir çaba göremiyor. Xigncode işe yaramayan bir yazılım, Battle Eye ve EAC gibi sistemler ile iş yapmadıkları sürece hile sayısı daha fazla oranda artacaktır.

• merhaba arkadaşlar,

oyundaki hile kullanım oranını düşürmek adına ekiplerimiz sıkı bir çalışma yürütüyor. sürekli güncellemelerle bunların önüne geçmenin yolları aranıyor. ancak biliyorsunuzdur ki hile sektörü çok çarpıcı bir nitleikte küreselleşen bir pazar halini aldı. yıllar içinde gelişerek bu durumda yapılan güncellemelere karşı hile sektöründekiler de kendi yazılımlarını güncelliyorlar. tabi yine de skill takımı her daim hile yapanları cezalandırmaktadır, geliştirici firma da oyundaki açıkları kapatmaya gitmektedir.

saygılar

• Geçen seneye göre oyundaki oyuncu sayısı artış göstermiş. Bence oyundaki hile, macro, FPS ve lag sorunlarına çözüm bulunup, sonrasında reklam çalışmaları yaparsa ilgi göreceğini düşünüyorum.

Özellikle menüde gezerken ya da oyunda ekrana çıkan bir yazı da filan çok FPS düşüyor. Lag sorunu ise sunucuların kalitesizliğinden kaynaklanıyor. Bu oyunu ilk oynadığımda oyuncu sayısı fazla diye sunucularda daha fazla özeniyordunuz. Şimdiki sunucular aynı anda çok fazla oyuncuyu kaldıramayacak kadar kötüler.

Rekabetçi sistemi gibi bir sistem kesinlikle şart, oyunda özellikle Klan oyuncuları ülke fark etmeksizin aynı oda da karşılıklı takımlarda olduklarında, öldüklerinde genelde sona kalan oyuncuların yerlerini TS, Discord vb. yerlerden birbirlerine söylüyorlar. Hile olmasa bile adamın senin yerini elini koyup bulması bunu garantiliyor. Bu yüzden 5v5 oynanan rekabet odaklı bir sistem şart.

Ücretsiz sunulan Black Squad 5-10 bin bir kitlesi var. Oyun oynanış olarak iyi olmasa bile pay to win öğe sunmadığından ilgi görüyor.

Oyunda Ak-47 oyun parası ile satılan versiyonunu aldığında kalıcı olarak kullanıyorsun. Herhangi bir tamir muhabbeti yok. Aynı zamanda bu silahın görsel olarak farklı versiyonları satılıyor. Bu görseller ise gerçekten satıyor. Görsel silahlar oyun parası satılan silah ile aynı değerlere sahip, şahsen SF2 alt yapısının pay to win olmadan çalışabilecek kadar iyi olduğunu düşünüyorum.

Tamir sistemi kaldırılır, kutulardan random çıkan sistem kaldırırlır onun yerine yukarıdaki sistem gibi yeni spray boyalar sadece kalıcı olarak satılırsa çok daha fazla para kazanırsınız.